Skip to content

Kodėl atsirado autoryste.lt?

Autoryste.lt atsirado iš noro kurti, augti pačiam ir dalintis. Patirtis rodo, kad mes pakankamai retai patiriame autorystės jausmą. Dažniausiai užsisukame darbiniame režime. Kasdienė rutina nugali svajones ir siekius. Todėl vienas iš šio kurso uždavinių – pakviesti patyrinėti autorystės jausmą ir paieškoti būdų jį patirti dažniau.

Antra priežastis – protingumo kultas. Mūsų kultūroje vertinama logika. Daugelis žmonių rinktųsi turėti daugiau proto, nei daugiau kūrybiškumo. Nors vienas iš protingiausių žmonių per žmonijos istoriją yra pasakęs: vaizduotė svarbiau už žinias, žinios ribotos, o vaizduotė apima visą pasaulį. Albertas Einšteinas dažnai rinkdavosi pasivaikščiojimus miške, kur leisdavo savo pasąmonei kurti ir rasti unikalius sprendimus. Pasivaikščiojimai – gėris. Prie jų mes grįšime.

Dar viena svarbi dalis – tikiu, kad mes turime ženkliai daugiau energijos ir motyvacijos vedami kūrimo, o ne vartojimo norais. Westpoint akademijoje (Pagrindinė JAV karininkų akademija) yra atliekamas tyrimas, kurio tikslas nustatyti karininkų motyvaciją. Daugiametis tyrimas parodė, kad dominuoja 3 tipų motyvacijos. 1 – siekis tapti generolu. 2 – įdomu tarnauti. 3 – Abidvi.

Tyrėjus stipriai nustebino, kad dvi motyvacijos blogiau nei viena. Dar labiau nustebino garsios frazės paneigimas: blogas kareivis, kuris nesitiki būti generolu. Karininkai su siekiu būti puikiais generolais pasiekia prasčiausių rezultatų. Aukščiausi rezultatai tų karininkų, kuriems įdomu tarnauti.

Skatinimas būti idealiais tiek darbe, tiek namuose… veda prie prasčiausių rezultatų. Televizija, internetas, aplinka šaukte šaukia kokie mes turime būti. Esant tokiam nuolatiniam farširavimui labai sunku išgirsti savo kūrybiškąją pusę. Norisi pakviesti dažniau išgirsti vidinius norus ir atrasti kūrybinės energijos šaknis.

Kviečiu tyrinėti savo autorystės jausmą ir kūrybingumą!